| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Length | 4 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 4.7 mm |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Radiation Hardening | No |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Contact Plating | Tin |
| Max Voltage Rating (DC) | 1000 V (1 kV) |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Fail Short | No |
| Number of Poles | 2 |
| Peak Pulse Current | 2 kA |
| Packaging | Reel |
| DC Sparkover | 1 kV |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
